Bilkent Kariyer Etkinliği

Bilkent Kariyer Etkinliği

10-11 Mayıs tarihlerinde Bilkent Kariyer Günlerinde, Bilkent Üniversitesi öğrencileriyle buluştuk. Şirketimizin tanıtımı ve açık pozisyonlarımızı tartışmaktan mutluluk duyduk. Commencis'e gösterdikleri ilgi için tüm Bilkent'lilere teşekkür ediyoruz.

ODTÜ Kariyer Zirvesi

ODTÜ Kariyer Zirvesi

8-9 Mayıs tarihlerinde ODTÜ Kariyer Günleri'nde, ODTÜ'lü öğrencilerle bir araya geldik. Commencis'i tanıtmak ve şirketimizdeki açık pozisyonları öğrencilerle paylaşmaktan dolayı mutluluk duyduk. Commencis'e gösterdikleri ilgi için tüm ODTÜ öğrencilerine teşekkür ediyoruz.

İTÜ Kariyer Zirvesi

3 Mayıs’ta İTÜ Kariyer Günleri'nde, İTÜ'lü öğrencilerle buluştuk. Commencis'i tanıtmak ve şirketimizdeki açık pozisyonları öğrencilerle paylaşmaktan dolayı mutluluk duyduk. Ayrıca, Ürün & QA ekibimizden Şahin Fevzi ve Bülent Nizamoğlu, Lego Serious Play atölyesini yönetti. IT öğrencileri, Lego Oyun simülasyonuna katılarak, atölye sırasında Agile metodolojileri hakkında bilgi edindiler.

Future of CIO Summit

Future of CIO Summit

26 Nisan'da gerçekleşen Future of CIO Summit etkinliğine, AWS bulut altayapısının IoT ekosistemindeki kullanımını anlatmak üzere Vestel ile beraber katıldık. Veezy uygulamasında 'Yarının Liderleri' ödülünü alan Anıl Gürbüz’ü de tebrik ediyoruz.

ON Mobil, Teknoloji Ortağı Olarak Commencis’i Seçti

Burgan Bank, Commencis ile stratejik bir iş ortaklığına imza attı. Commencis, Burgan Mobil ve ON’un dijital dönüşüm yolculuğuna eşlik edecek.

Future of Cloud Summit 2022

Commencis ve AWS Future of Cloud Summit’teydi

26 Ekim'de gerçekleşen Türkiye’nin en kapsamlı bulut zirvesi Future of Cloud Summit'te Commencis CCO'su Alp Pekin ve Amazon Web Services Kurumsal Satış Müdürü Tarık Ertuğrul‘un katılımıyla ‘Accelerating Enterprise Business Transformation with the Cloud’ oturumu gerçekleşti.

Commencis, çalışma ortamını tatil köyüne taşıdığı Commencis Yaz Kampüsü’ne bu yaz da devam ediyor

Commencis, geçen yıl başlattığı Commencis Yaz Kampüsü’nü bu yıl Antalya’da devam ettiriyor. Commencis ekibi, yaz boyunca dönüşümlü olarak, otel konforunda uzaktan çalışarak, yakınlarıyla birlikte keyifli vakit geçirebilecek.

Fırat İşbecer ile İş’te Gelecek Podcast

Girişimci ve melek yatırımcı olan Fırat İşbecer, yatırımcılığın ve girişim ekosisteminin günümüz dinamikleri ile gelecek öngörülerini paylaştığı podcast’e buradan ulaşabilirsiniz.

anadolu kadim doga

Commencis’in katkılarıyla Anadolu Kadim Doğa belgeseli çekimleri başladı

Commencis olarak, Burak Doğansoysal ve ekibi tarafından hayata geçirilen Türkiye'nin en kapsamlı habitat belgeseli ‘Anadolu Kadim Doğa’nın çekimlerine sponsorluk desteği vermekten dolayı büyük mutluluk duyuyoruz. İklim değişikliğinin, Türkiye’nin doğal alanları üzerindeki etkisini sergilemeyi amaçlayan belgesel ile ilgili habere buradan ulaşabiliriz

commencis yaz kampusu

Commencis’in uzaktan çalışmayı tatil köyüne taşıdığı konsepti: Yaz Kampüsü

Webrazzi'de yayımlanan Commencis Yaz Kampüsü konulu habere buradan ulaşabilirsiniz.

commencis summer campus

Commencis, bu yaz Commencis Yaz Kampüsü’yle çalışma ortamını tatil köyüne taşıyor

Pandeminin ilk günlerinde uzaktan çalışmaya geçen Commencis, Haziran ayından itibaren hayata geçireceği 12 haftalık Yaz Kampüsü programıyla çalışanlarına Bodrum’da konaklayarak çalışma imkanı sunacak.

commencis sosyal medya raporu

Commencis 2021 Sosyal Medya Raporu’ndan öne çıkan başlıklar

Webrazzi'de yayımlanan Sosyal Medya raporumuzda, hayatlarımızda etkisi her geçen gün artan sosyal medya kullanımı alanında, 2021 yılının öne çıkan trendlerini ve uygulamalarını inceledik. Raporu buradan indirebilirsiniz.

marketyo dataroid partnership

Marketyo, müşteri deneyimini geliştirmek için Dataroid ile iş birliği yaptı

Türkiye’nin en hızlı büyüyen online perakende platformlarından biri olan Marketyo, dijital müşteri deneyimini ölçerek geliştirmek ve müşterileriyle anlık etkileşim kurmak amacıyla Commencis'in etkileşim yönetimi ve büyük veri analitiği platformu Dataroid ile iş birliğine gitti.

firat isbecer tolga tatari

Commencis ve Akinon’dan bulut bilişim iş birliği

İş birliği kapsamında, Akinon, Commencis’in bulut bilişim alanındaki uzmanlığı ve danışmanlığından yararlanarak, AWS altyapısıyla bulut teknolojileri üzerinde çalışan geniş hacimli platformları için maliyet optimizasyonu sağlayacak ve kullanımı çok daha verimli hale getirecek.

Commencis ve Akinon’dan bulut bilişim iş birliği

Dijital dönüşüm alanında lider teknoloji şirketi Commencis ve Türkiye’de başlattığı çok kanallı e-ticaret dönüşümünü yurt dışına taşıyarak tüm dünyaya teknoloji altyapısı servis etmeyi hedefleyen Akinon, bulut bilişim alanında iş birliğine gitti.

martech awards

Dataroid ve İş Bankası İş Birliğine Ödül

MarTech Awards 2021’de, ‘‘En İyi Veri Kullanımı’’ ödülü, Commencis'in etkileşim yönetimi ve büyük veri analitiği platformu Dataroid iş birliğiyle Türkiye İş Bankası’nın oldu

2021 dijital trendler

Commencis’in 2021’de Öne Çıkan Dijital Trendler Raporu’na detaylı bakış

Webrazzi'de yayımlanan 2021'de Öne Çıkan Dijital Trendler raporumuzda; bankacılık, sağlık, sipariş servisleri, perakende, sanat kültür ve sosyal medya alanlarında bu yıl öne çıkacağını düşündüğümüz dijital uygulama ve trendleri inceledik. Raporu buradan indirebilirsiniz.

ui and ux trends

2021’de Öne Çıkacak UI ve UX Trendleri

Pandeminin şekillendirdiği yeni dijital çağ, yeni normali benimsemeye başlayan kullanıcıların deneyim alışkanlıklarını da dönüştürüyor.
2021’de öne çıkacak UI ve UX trendlerini tasarım ekibimizden Elif İlbars ele aldı.

commencis cloud camp

Commencis Cloud Camp 2020, mezunlarını verdi

Commencis’in, Amazon Web Services (AWS) ile birlikte ikinci kez düzenlediği Cloud Camp 2020 yeni mezunlarını verdi. 5 hafta süren ve 1000’den fazla başvuru alan online eğitim programına 22 kişi katılmaya hak kazandı.

firat isbecer

Fırat İşbecer’e göre yenilenebilir enerji, çevre teknolojileri alanındaki girişimler büyük bir ivme kazanacak

Fırat İşbecer’in pandemi dönemini değerlendirdiği ve 2021’e dair beklentilerini dile getirdiği Webrazzi söyleşisine buradan ulaşabilirsiniz.

dataroid isbank

İş Bankası, dijitaldeki müşterilerine, Commencis etkileşim yönetimi ve büyük veri analitiği platformu Dataroid ile artık çok daha yakın!

Türkiye İş Bankası, dijitalde müşteri deneyimini ölçerek geliştirmek ve müşterileriyle anlık etkileşim kurmak amacıyla, Commencis’in etkileşim yönetimi ve büyük veri analitiği platformu Dataroid’i tercih etti.

AWS

‘AWS İş Ortakları ile İşinizi Büyütün’ online etkinliğinde görüşmek üzere

AWS’in Advanced Consulting Partneri olarak, 20 Ekim'de gerçekleşecek “AWS İş Ortakları ile İşinizi Büyütün” online etkinliğinde “AWS ile Veri Yolcuğu” konulu paneldeyiz.
Daha fazla bilgi almak ve kayıt olmak için tıklayın!

cloud camp

Commencis CloudCamp 2020, 24 Kasım’da başlıyor!

Pandemi nedeni ile ertelenen ‘Commencis CloudCamp 2020’ 24 Kasım - 24 Aralık tarihleri arasında online olarak gerçekleşecek. AWS ile birlikte bu yıl ikincisini düzenleyeceğimiz eğitime Cloud alanına ilgi duyan ve bu alanda profesyonel olmak isteyen öğrenciler ya da mezunlar katılabilecek. Son başvuru tarihi 23 Ekim 2020, daha fazla bilgi ve başvuru için tıklayın!

digital banking

Commencis Dijital Bankacılık Raporu’ndan öne çıkan başlıklar

Webrazzi'de yayımlanan Dijital Bankacılık Raporumuzda, ‘challenger’ bank olarak tanımlanan yeni nesil bankaların, pazardaki konumunu ve attığı adımları değerlendirdik. Geleneksel bankaların online bankacılık alanında, yeni nesil bankalarla rekabet etmek için yapmaları gerekenleri ele aldığımız rapora buradan ulaşabilirsiniz.

commencis

Commencis“Dijital Odağında Güzellik: Kozmetik Sektörüne Bakış” raporundan öne çıkan başlıklar

Webrazzi'de yayımlanan, güzellik sektörüne ağırlıklı olarak dijital bir çerçeveden baktığımız raporumuzda, kozmetik trendlerini ve bu trendlerin teknolojik gelişmelerle bağlantısını ele aldık. Kozmetiğin e-ticarete etkilerini ve güzellik alanındaki mobil uygulamaları kullanıcı deneyimi açısından inceleyerek sektörün gelişimine katkı sağlamayı hedeflediğimiz rapora buradan ulaşabilirsiniz.

denizbank

Denizbank, MobilDeniz için Commencis ile anlaştı

Son teknolojileri ve inovasyonu merkezine alarak faaliyetlerini sürdüren DenizBank, Türkiye’nin ilk mobil bankacılık uygulamalarından biri olan MobilDeniz ile kullanıcılarına daha iyi bir deneyim sunmak üzere Commencis ile iş birliği gerçekleştirdi.

denizban commencis

DenizBank, MobilDeniz’in kullanıcı deneyimini iyileştirmek için Commencis ile anlaştı

DenizBank, yenilikçi mobil bankacılık uygulaması MobilDeniz ile sunduğu kullanıcı deneyimini geliştirmek amacıyla Türkiye’de ve dünyada önde gelen şirketlerin dijitalde büyümelerine katkı sağlayan Commencis’i dijital çözüm ortağı olarak seçti.

duru-kizilkayak-digitaltalks

Digitalks İlkbahar 2020’de veri odaklı strateji ve kullanıcı yolculuğunu konuştuk!

Commencis Yazılım Geliştirme ve Tasarım Ekibi Direktörü Duru Kızılkayak, 16 Haziran Salı Günü DigitalTalks İlkbahar 2020’de “Veri Odaklı Strateji & Kullanıcı Yolculuğu” konulu oturumda canlı yayın konuğu oldu. Etkinliği buradan izleyebilirsiniz.

Fatih İşbecer Digitalks İlkbahar 2020’de canlı yayında

Fatih İşbecer DigitalTalks İlkbahar 2020’de canlı yayın konuğu oldu

Commencis Yönetim Kurulu Başkanı Fatih İşbecer, 5 Mayıs Salı Günü DigitalTalks İlkbahar 2020’de “Finansal Teknolojilerin Geleceği” konulu oturumun canlı yayın konuğu oldu. Etkinliği buradan izleyebilirsiniz.

Endeavor Webinarları

Fırat İşbecer, Endeavor Webinar serisine konuk oldu

Commencis Kurucu Ortağı ve CEO’su Fırat İşbecer, Endeavor webinarları 6. haftasına konuk oldu. COVID-19 süreciyle beraber, değişmesi muhtemel trendlerden, ayakta kalma ve günü kurtarma önceliğinden, dengelenme dönemi ve kolektif bilinçten bahsedilen bu sohbetin önemli noktalarına göz atabilirsiniz.

digital tech career summit

8 Mayıs’ta Digital Tech Career Summit’teyiz

Commencis Yazılım Geliştirme ve Tasarım Ekibi Direktörü Duru Kızılkayak, 8 Mayıs Cuma Günü 12:50 - 13:30 saatleri arasında Youthall Digital Tech Career Summit etkinliğinde Commencis’i anlatacak. Teknoloji alanında kariyer hedefleyen ve Commencis’i yakından tanımak isteyen herkesi bekliyoruz. Etkinliğe buradan kayıt olabilirsiniz.

google cloud commencis

Google Cloud Platform Partneri olduk!

10 yılı aşkın Cloud uzmanlığımız ile Mart 2020 itibarıyla, “Google Cloud Platform Partneri” olduğumuzu duyurmak isteriz.

Fatih İşbecer Forbes

Fatih İşbecer, Commencis’in başarı hikayesini ve hedeflerini Forbes’a anlattı

Commencis Yönetim Kurulu Başkanı Fatih İşbecer, Forbes dergisinin son sayısına verdiği röportajda Commencis’in başarı hikayesini, yakın zamanda kurulan Almanya operasyonunu ve önümüzdeki dönem hedeflerini anlattı.

Commencis UX İstanbul İzlem Akman

UX İstanbul’daydık

UX İstanbul Konferansı bu yıl 18 Şubat’ta gerçekleşti. 2020 teması, “UX Araştırma: Öngörülerden Eylemlere” olan ve Commencis’in etkinlik sponsoru olarak yer aldığı konferansta UX Design Ekip Liderimiz İzlem Akman, Bütünsel Tasarım Yaklaşımı konulu bir konuşma yaptı.

fatih işbecer commencis beetach ödül

BEETECH 2019 ödülleri açıklandı!

Commencis olarak, İTÜ ARI Teknokent tarafından düzenlenen, projeleri ve geliştirdikleri teknoloji ürünleriyle öne çıkan firmaların ödüllendirildiği BEETECH Teknoloji Ödülleri’nde, 'Ekosisteme Katkı Özel Ödülü’nün sahibi olduk.

fatih işbecer webrazzi fintech

Türkiye’nin dijital bankacılık karnesi: Öncü mü, takipçi mi?

Fatih İşbecer, yıllar içinde gelişerek dönüşen dijital bankacılık ekosistemi ve Türkiye’nin bu ekosistemdeki rolüne dair görüşlerini paylaştığı sunumuyla Webrazzi Fintech 2019 sahnesindeydi!

firat işbecer fortune 40 under 40

Fırat İşbecer, Fortune Türkiye “40 Yaş Altı 40” listesinde dördüncü kez yer aldı

Fortune Türkiye “40 Yaş Altı 40” listesinde dördüncü kez yer alan Commencis Kurucu Ortağı ve CEO’su Fırat İşbecer, Commencis’in hikayesini ve önümüzdeki dönem hedeflerini Fortune Türkiye’ye anlattı.

commencis-pegasus

Commencis ve Pegasus iş birliğiyle uçuş deneyimi çok daha kolay ve keyifli

Commencis’in, Pegasus Hava Yolları için hayata geçirdiği ödüllü dijital dönüşüm projesini, Commencis Proje Yönetimi ve İş Geliştirmeden Sorumlu GMY İdil Süren, Pegasus projesi Ürün Ekibi Lideri Gökçe Özmen ve Tasarım Ekip Lideri Sertan Arığ, BT Haber’e anlattılar.

finbyte

Yazılım ihracatına Berlin hamlesi

Commencis, finans teknolojileri üzerine odaklanan finleap ile Berlin’de hayata geçirdiği finbyte ile teknoloji ihracatı atağına kalkmaya hazırlanıyor. Commencis Yönetim Kurulu Başkanı Fatih İşbecer, Berlin’de kurulan yeni ortaklığı Hürriyet’e anlattı.

finbyte

Commencis ve finleap’ten Berlin merkezli yeni teknoloji şirketi, finbyte

Türkiye’de ve dünyada alanında önde gelen şirketlerin dijitalde büyümelerine öncülük eden Commencis ile Avrupa’nın en hızlı büyüyen fintech firmalarından finleap, Avrupa’daki şirketlere fintech çözümleri üretmek amacıyla Berlin merkezli finbyte’ı kurdu.

MURAT ÖZKAN COMMENCİS

Commencis’te üst düzey atama

Türkiye’de ve globalde alanında önde gelen şirketlerin dijitalde büyümelerine öncülük eden Commencis’in Yazılım Geliştirme Grup Yöneticiliği görevine Murat Özkan getirildi.

Alp Pekin Commencis

FLO, bulut çözümü sayesinde güvenilir ve yüksek performanslı bir altyapıya geçti

FLO ve Commencis, FLO’nun e-ticaret web sitesini ve altyapısını değiştirmek için önemli bir projeye imza attı. FLO E-Ticaret, Lojistik, IT Genel Müdür Yardımcısı Erdem Çalışkan ile Commencis Bulut ve İş Ortaklıklarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Alp Pekin projeyi Capital dergisine anlattı.

endeavor-yonetim-kurulu.psd

Fırat İşbecer Endeavor Yeni Yönetim Kurulu’nda

18 Haziran'da gerçekleşen Endeavor Türkiye Genel Kurul Toplantısı ile Emre Kurttepeli yeniden Yönetim Kurulu Başkanı seçildi. Endeavor Girişimcileri Commencis Kurucu Ortağı Fırat İşbecer ve Foriba Kurucu Ortağı Koray Bahar,
yeni yönetim kurulu üyeleri arasına katıldılar.

idil süren

Teknoloji ve inovasyonun merkezindeyiz

Commencis, Müşteri & Proje Yönetimi ve İş Geliştirmeden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı İdil Süren, Pegasus Hava Yolları için gerçekleştirilen dijital dönüşüm projesini ve Commencis’in 2019 rotasını Forbes dergisine anlattı.

altin-orumcek-odul

Altın Örümcek’te Commencis ve Pegasus’a iki ödül birden

16.kez gerçekleştirilen Altın Örümcek Web Ödülleri’nde, Commencis ve Pegasus Hava Yolları iki ödül birden kazandı. Hizmet kategorisinde "En İyi Web Sitesi" seçilen www.flypgs.com, aynı zamanda yılın “En İyi Web Sitesi” jüri özel ödülüne de layık görüldü.

40-yas-alti-40

Fırat İşbecer, bir kez daha Fortune Turkey “40 Yaş Altı 40” listesinde yer aldı

Başarılarıyla öne çıkan genç liderler ve yöneticilerin yer aldığı Fortune Türkiye “40 Yaş Altı 40” listesinde, Commencis Kurucu Ortağı ve CEO’su Fırat İşbecer üçüncü kez yer aldı.

Fintech Forum 2018

Commencis, fintech sektöründe en fazla çalışana sahip şirket

Üçüncü kez gerçekleşen, sektörün önde gelen şirketlerinin de ödüllendirildiği Fintech Forum 2018 etkinliğinde, Commencis fintech sektöründe en fazla çalışana sahip şirket ödülünü kazandı.

Startup Dostu Şirket 2018

Commencis, 2018 yılının Startup dostu şirketleri arasında

20 Haziran’da düzenlenen, Corporate & Startup Day etkinliği kapsamında Startup 100 ve Startup Dostu Şirketler ödülleri verildi. Commencis de Startup Dostu Şirketler sıralamasında yerini alarak ödüle layık görüldü.

tableau commencis reseller partner partnership turkey

Commencis joins Tableau Partner Network to help enterprises use the power of visual analytics

Commencis today announced it has achieved Tableau Reseller Partner status, as part of the Tableau Partner Network.

2021 - Amazon Web Services DevOps Partner of the Year

Commencis named AWS DevOps Consulting Partner of the Year in Turkey

We are delighted to announce that Commencis has been named Amazon Web Services DevOps Partner of the Year in Turkey.

Commencis Achieves AWS DevOps Competency Status

We’re delighted to announce that Commencis has achieved Amazon Web Services (AWS) DevOps Competency status.

commencis summer campus

Commencis introduces a new way to work remotely with the Commencis Summer Campus

Commencis offers its employees the opportunity to stay and work from Bodrum, one of Turkey’s most popular holiday destinations, with the 12-week Commencis Summer Campus.

Commencis Becomes an Atlassian Silver Solution Partner

We are happy to announce that Commencis has joined the Atlassian Solution Partner program as a Silver Partner.

commencis cloud

Commencis named APN Consulting Partner of the Year in Turkey

We are very excited to announce that Commencis has been named APN Consulting Partner of the Year in Turkey.

İşbank chooses Commencis Dataroid to profile customers

Turkey’s largest private bank, İşBank uses our enterprise-level big data analytics and engagement platform Dataroid to gain real-time visibility of customer journeys, gather customer intelligence and take real-time actions. Read more at Finextra.

commencis

Turkey’s largest private bank, İşbank chooses Commencis Dataroid to enhance customer experience on digital channels

Turkey’s largest private bank İşbank chooses Commencis and its enterprise-level big data analytics and engagement platform Dataroid to have a better understanding of user behaviour across digital channels and improve customer experience.

unilever

Unilever chooses Commencis to boost growth and customer experience on digital channels

Unilever to use Commencis Dataroid, the enterprise-level big data analytics and engagement platform, to optimise customer experience and drive growth through its digital channels.

aws lof istanbul

AWS Pop-up Loft I Istanbul

This year AWS Pop-up Loft kicks off in İstanbul for the first time on 16th of September and we’ll be there as the platinum event sponsor. During the event, you can attend sessions and workshops co-work with peers, and book one-to-one support with Cloud experts. Find out more and register our session on how to start your journey to Cloud for free.

Fırat İşbecer

The Journey of an Endeavor Entrepreneur: Fırat İşbecer

When Fırat İşbecer became an entrepreneur, Istanbul was a growing but nascent market with little in place to support the growth of businesses at scale. A decade later, he is a serial entrepreneur, mentor, and leader in a now-thriving entrepreneurship ecosystem. Fırat shares the inflection points that impacted his role today.

commencis cloud camp

Commencis Cloud Camp 2019

In partnership with AWS, Cloud Camp was successfully conducted over the course of 12 weeks, bringing together young, bright individuals interested in the field of Cloud.

react day

React Day @Istanbul 2019

React Day@Istanbul was successfully conducted on May 25th, with over 100 people partaking in six sessions throughout the day. Powered by Commencis, React Day brought together React Turkey community members from all over the country to recount their React experiences.

commencis 2018

Commencis 2018 | A year in review

In 2018, as Commencis we've had a year full of challenges and opportunities, while still continuing to grow. We have launched new exciting projects and have included more amazing brands in the Commencis family. Here's a look at some of our milestones in 2018...

For all media inquiries, media@commencis.com

Download our press kit here.