Basın Bülteni

İstanbul, 1 Haziran 2021

Commencis, bu yaz Commencis Yaz Kampüsü’yle çalışma ortamını tatil köyüne taşıyor

commencis summer campus

Pandeminin ilk günlerinden itibaren uzaktan çalışmaya geçen Commencis, Haziran ayından itibaren hayata geçireceği ‘Commencis Yaz Kampüsü’ programıyla, yaz aylarında, çalışanlarına Bodrum’da konaklayarak çalışma imkanı sunacak.

Dijital dönüşüm alanında lider teknoloji şirketi Commencis, uzaktan çalışma modelinde Commencis Yaz Kampüsü’yle yepyeni bir uygulamaya gidiyor.

Commencis Yaz Kampüsü kapsamında Commencis çalışanları, Bodrum’un en güzel koylarından birinde yer alan Hapimag Resort Sea Garden tatil köyünde, dönüşümlü olarak hem uzaktan çalışabilecek hem de aileleri ve yakınlarıyla tatil yaparak zaman geçirebilecek. Yaz aylarında, Commencis’te staj yapan stajyerler de Commencis Yaz Kampüsü programından yararlanabilecek.

Commencis CEO’su Fırat İşbecer, Commencis Yaz Kampüsü programıyla ilgili şöyle konuştu: “2020 Mart ayından beri uygulamakta olduğumuz evden çalışma sürecini başarılı bir şekilde yürüttük. Uzaktan çalışma uygulamasına bu yaz da devam etme kararı aldık. Bu süreçte çalışanlarımızın tüm yan haklarını eksiksiz devam ettiriyoruz. Tabi, bu dönemde ekipler arası sosyalleşme ihtiyacı ve iş yaşam dengesinin öneminin de arttığını gözlemledik. Commencis’te bir aileyiz ve aileler zaman zaman bir araya gelerek birlikte vakit geçirmek ister. Buradan yola çıkarak, yaz aylarında ekip olarak bir araya gelmek, şirket kültürümüzü yaşatmak, sosyal mesafeye uygun ve keyifli bir çalışma ortamı yaratmayı hedefledik. Aynı zamanda iç turizme de katkı sağlayacağını düşündüğümüz 12 haftalık Commencis Yaz Kampüsü programının, çalışanlarımıza moral vererek, motivasyonu artıracağına inanıyoruz.”

fırat işbecer commencis ceo

Commencis İnsan Kaynakları Direktörü Gonca Çetin, yaz dönemindeki yeni çalışma modeline ilişkin şunları ekledi: “Ekibimizin daha mutlu ve özgür hissettiği, rahat bir çalışma ortamına sahip olmasını önemsiyoruz. Uzaktan çalışma döneminde, mesleki eğitimlerden, kişisel gelişime kadar çeşitli alanlarda düzenlemeler yaparak çalışan deneyimini iyileştirmeye odaklandık. Çalışanlarımıza evlerinde konfor alanı yaratmaları için destek olduk, kesintisiz erişim için iletişim paketlerini güncelledik, fiziksel ve mental sağlıklarına destek olmak amacıyla birçok online atölye düzenledik. Ekibimize yeni beceriler kazandırarak mesleki ve kişisel gelişimlerine katkıda bulunmak üzere farklı online eğitim kanallarıyla iş birliğine gittik. Bu yaklaşımın bir devamı olarak gördüğümüz Commencis Yaz Kampüsü sayesinde, Commencis çalışanları, uzaktan çalışırken, yazın bir bölümünü keyifli bir çalışma ortamında, ekip arkadaşlarıyla ve sevdikleriyle beraber geçirebilecek.”

Commencis, 200’den fazla çalışanıyla büyük veri, kullanıcı deneyimi, yazılım ve bulut bilişim alanındaki ürün ve çözümleriyle dünyada önde gelen markaların dijitalde büyümelerine öncülük ediyor. Pandeminin ilk günlerinde, ofislerini kapatarak evden çalışmaya ilk geçen şirketlerden biri olan Commencis, gönüllü evden çalışma modelini uygulayarak çalışanlarının uzaktan çalışmasına imkan veriyor. Uzaktan çalışmaya devam edilen yaz dönemini kapsayacak Commencis Yaz Kampüsü, STH Travel & Organizasyon iş birliğiyle gerçekleşecek.

Commencis Hakkında

Commencis, dijital dönüşüm alanında lider bir teknoloji firmasıdır. Büyük veri, kullanıcı deneyimi, yazılım ve bulut bilişim alanındaki ürün ve çözümlerimizle Türkiye’de ve dünyada önde gelen markaların dijitalde büyümelerine öncülük ediyoruz.

Bugüne kadar Commencis olarak hayata geçirdiğimiz çözümler, 20’den fazla ülkede finans, perakende, e-ticaret, sigorta ve hava yolları gibi farklı sektörlerde faaliyet gösteren büyük ölçekli şirketler tarafından kullanılıyor. İstanbul, İzmir, Londra ve Berlin ofislerimizde, alanında uzman 200’den fazla ekip arkadaşımızla, teknoloji uzmanlığı ve tecrübemizi birleştirerek sunduğumuz ürünlerle, gelişmiş bir dijital topluma giden yolu inşa etmeyi amaçlıyoruz.

For all media inquiries, media@commencis.com

Download our press kit here.

Meet Commencis

Get in touch with us to learn more about how we drive digital transformation for your business.
Our door is always open. Drop by for a cup of coffee to meet our team.

Get in Touch